Агар маошдан олдин бироз миқдорда зудлик билан пул олиш зарурати туғилса, ўзбекистонликлар кўпинча микромолия компанияларидан қарз олиш учун мурожаат қилишади. Бу ерда пул minimal ҳужжатлар рўйхати бўйича берилади, одатда фақат паспортнинг ўзи етарли ҳисобланади.
Катта миқдордаги кредитларни автомобил гарови асосида олиш фойдалироқ - бундай шартларни Пулман ММТ таклиф қилади. Бу ерда гаров билан 100 million сўмгача ва автомобил тахминий қийматининг 70 фоизигача пул олишингиз мумкин. Онлайн ариза бериш учун компания сайтидаги қисқача анкетани тўлдириш ва дастлабки қарорни кутишнинг ўзи кифоя. Кредит ажратилганда қўшимча комиссия тўловлари ҳисобланмайди, шартнома бўйича фоиз ставкаси 3,6% ни ташкил қилади.
Кредит олишнинг афзалликлари:
- Бир икки соатдан ошмайдиган тезкор расмийлаштириш жараёни.
- Таклиф кўплаб фуқаролар учун эришимли, пул олиш учун давлат корхоналарида ишлаш шарт эмас.
- Кредит олувчига қўйиладиган талабларнинг қисқа рўйхати.
- Шартнома гаровга асосланганлиги сабабли, кредит миқдори катта бўлади, пулни эса ҳар қандай мақсадда ишлатишингиз мумкин.

Если возникает необходимость в срочном получении небольшой суммы денег до зарплаты, узбекистанцы чаще всего прибегают к займам в микрофинансовых компаниях. Деньги здесь выдают по минимальному списку документов, обычно достаточно только паспорта.
Кредиты в крупном размере выгодней получить под залог автомобиля – такие условия предлагает МФО Pulman. Здесь с обеспечением можно получить до 100 млн сум и до 70% от оценочной стоимости автомобиля. Чтобы оформить заявку онлайн, достаточно заполнить короткую анкету на сайте компании и дождаться предварительного решения. Комиссия за выдачу не списывается, процентная ставка по договору – 3,6%.
Плюсы оформления кредита:
- Быстрая процедура оформления, которая отнимает не более пары часов.
- Предложение доступно широкому кругу граждан, не требуется работать на государственной службе, чтобы получить деньги.
- Короткий список требований к получателю.
- Поскольку в сделке используется обеспечение, сумма кредита будет крупной, а использовать деньги можно на любые цели.
Не нужно оформлять страховку, не будет дополнительных платежей. Чтобы получить деньги, не потребуется привлекать поручителя.